Merhabalar,

Bir arkadaş önerdi ben de mantıklı buldum gayet ve bir sistem geliştirdim. Sistemin tek sıkıntısı süreli olmaması. Bir çok yol denedim fakat Metin2'yi yapan kişiler sadece LUA dili ile böyle bir duruma olanak tanımamışlar.

Sistem nedir, nasıl işler?

Bu sistem eşyalarınızı - efsun yönünden - yükseltmeye yarar. İstediğiniz eşyanızı yükseltebilirsiniz.(Kask, silah, zırh...)
Yükseltme işlemi oyunun dengesini bozmayacak şekilde ayarlanmıştır. Bu nedenden Ortalama Zarar ve Beceri Hasarı efsunlarının değeri sabit olduğu şekilde kalırken sadece yanındaki efsunlar yükseltilmektedir.

** Sistemde oluşabilecek sorunlara getirilen önlem:

Yükseltilen eşya bir daha yükseltilemiyordu ve bu durum oyundaki ticaret alışverişini, oyuncuların birbirlerine olan güvenini bozabilirdi. Örneğin: Siyah Çelik Zırh+9 bir oyuncu tarafından yükseltildi. Yükseltildikten sonra yanlışlıkla oyuncu üzerine efsun attı ve yükseltilmiş eşyanın efsunlarını bozdu. Bu durumda NPC'ye gittiğinde eşyanın yükseltildiği ve tekrar yükseltilemeyeceği üzerine bir uyarı alacak. Eşya tekrar yükseltilemeyince de başkasına satacak ve başka bir oyuncu da eşyayı yükseltebileceği umudu ile alacak ve diğer oyuncu gibi yükseltemeyecek. Böylece oyun içinde büyük bir sorun oluşacak. İşte bu gibi sorunların önüne geçmek için var olan eşyanın yükseltilmesinin sıfırlanma durumunu da ekledim sisteme. Bu şekilde kendisine yükseltilmiş eşya satılan bir oyuncu dilediği gibi eşyasının yükseltilmesini kaldırabilir ve istediği gibi eşyayı yeniden yükseltebilir. Fakat şunu diyebilirsiniz oyuncu yükseltilmiş eşyayı sıfırlayıp, yeniden eşyayı yükseltmeye kalkarsa? Bunu da düşündüm. Sistem efsun oranlarını denetler ve eşyanın o an yükseltilmiş olup olmadığını anlayarak oyuncuya sıfırlayabilmesi için efsunlarını değiştirmesi gerektiğini söyler. Evet bu gibi durumlar düşünüldü ve engellendi. Zaten ayrıntıları videoda göreceksiniz.

Sistemin nasıl işlediğini aşağıdaki videodan görebilirsiniz:

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLA!